Kašmír

Cashmere from Windy Hill

 

Kašmírek už mít další štěňátka nebude, bohužel se dožil jen 4 let a po těžkém průběhu průjmového onemocnění zemřel. Byl to úžasný pes a ve svých potomcích tu zůstal stále s námi.

V mém srdci zůstane tenhle úžasný pejsek navždy. heart

 

Kašmírek je nádherný  pejsek, který do mého chovu přinesl mnoho pozitivního. On sám má velmi jemný obličejík s krásnou kresbou a tento hezký typ předává na všechny své potomky. Je také moc šikovný, umí spoustu věcí, ale stejně má nejraději, když mi skočí do klína a rád se nechává hladit a drbat, to má moc rád. S Kašmírkem jsem zkusila několik výstav, kde se hezky předvedl a získal i hezká ocenění. Na výstavě v Německu získal titul Interšampion a v závěrečných kruzích si ve velké konkurenci vyběhal 2. místo. Kašmírka jsem udržovala do jeho tří let v dlouhé srsti, kterou jsem balíčkovala a bylo to opravdu náročné. On to vše snášel s velkou trpělivostí. Po několika výstavách jsem se rozhodla Kašmírka ostříhat, několikrát jsem držela v ruce strojek a v poslední chvíli couvla. Bylo mi líto tak dlouho pěstovanou srst ostříhat. Až jednou jsem se rozhodla a Kašmírka jsem ostříhala...když jsem ho potom vypustila na zahradu, nelitovala jsem toho. Tak šťastného psa jsem ještě neviděla...lítal jako bláznivá střela, dělal radostné otočky, byl rád, že se zbavil té zátěže a každodenního česání.

Kašmírek má jemnou, klidnou povahu, nic si neprosazuje, je trpělivý ke štěňátkům i k fenkám, a v době, kdy jsme měli koťata, se rád přitulil i k nim a byl s nimi vždy kamarád. Je prostě úžasný nejen vzhledem, ale i povahou. Svoji milou, nekonfliktní a přátelskou povahu předává i svým dětem.