Archiv 2015

Další hezký email jsem dostala od paničky pejska Oscara, který právě oslavil své 1. narozeniny:

Právě jsem oslavil 1.narozeniny. Jsem velký fešák, mám se v naší rodině fajn, od kamáráda Káji jsem se naučil důležité věci jako je štěkat, rychle jíst, aby mi nikdo nesnědl moje jídlo nebo dobroty. Umím přinést konkrétní hračku a hlavně je mi na světě moc dobře.
Posílám Vám poslední fotky, abyste se přesvědčila, že je to všechno pravda.
Zdravím Vás a moje rodiče také,
Oscar z Brna.

Moc zdravím, Oscar je velké zlatíčko a je u nás veselo.


 

26.10.2015

se fenečka Zorinka zapojila do ukázky canisterapie našeho spolku na Fakultě zdravotních studií v Pardubicích. Zorka a kocourek Garfield byli nejmenšími účastníky, ale mezi velkými pejsky se nebáli a předvedli všechny své dovednosti. Zorinka dohlížela na polohování a byla stále u některé ze studentek v náručí, stejně tak i Garfield.

 

                                                       


 

14.listopadu 2015

Opět se mi sešlo hodně hezkých emailů a fotek našich štěňátek v novém domově, všechna štěňátka se mají báječně a já všem majitelům moc děkuji za zprávy a za fotky.

 

    TAK TO JSEM JÁ - původně jsem Xenia,ale doma mi říkají Eny,Enulko,Enčo a En.

    strašně ráda okusuji všechno ,co mi zakazují,nejvíce mi chutnají pantofle a hudební desky,které jsou pro mou paničku

    památeční. Nepomohl ani sprej a klidně vydžím i hubování a na zadek.Je to pro mne velká sranda,když se se mnou rozčilují.

    Jen návštěva nového pana doktora už nebyla taková bžunda,udělal mi auva. Za to jsem se pak s nikým nebavila až do 

    večera. Moc mi chutná,přibrala jsem za prvních 14 dní 20dkg. Snažím se být hodná při česání a hygieně, vždy se mi to 

    nepodaří, ale když jo, tak dostávám dobrůtku za odměnu a to já ráda. Krásně spávám v ohrádce,vydržím od 22h až do 6 

    To pak vstávám, jdu se venčit a snídat, pak hlídám domeček, než příjde panička z práce. A pak si spolu hrajeme a učím 

    se poslouchat.....posílám pár svých fotek, ale nemohli mne zachytit, jsem stále v letu.

 

                                                                         pozdravuji svou maminku i tatínka,mám se dobře a zase napíšu  ENYZ

 

                                 

 

Dobrý den, posílám jen pár fotek ze zabydlování Yorgiho(Montyho) u nás doma. Zvyká si velmi dobře, má chuť si hrát, granulky od Vás papá s chutí, s Denýskem by si rád hrál, ale nezlobí ho.

S pozdravem Zajíčkovi.

                                 

 

Přejeme krásný dobrý večer,

v příloze Vám zasíláme nějaké fotečky Xandyho. Xandy už se u nás rychle zabydlel a je velice spokojený :-) Miluje být na zahradě a dokáže tam strávit až tři hodiny denně :-) Tak jak se nezdál, tak je to velkej čert, pořád něco kouše, okusuje, zkoumá, trhá atd. :-) Momentálně nám rostou zoubky, takže teď se pořád jen přetahujeme a koušeme - je takovej tygřík :)

Přejeme krásný zbytek večera, Dvořákovi.

      

 

Dobrý den paní Zimová, každý den děkuji za Amíga. Je to opravdu veselý a chytrý pejsek a přinesl nám něco pozitivního do našeho života. Naučil se poslouchat některé povely, jako je: sedni, lehni, dones balónek a ke mně. Samozřejmě za zaslouženou odměnu :). Bez ní to není ono ;)...

   

 

Zdravím p.Zimová a posílám foto Vanesky. Je to náš miláček a je suprová. Dostala nový pelíšek plno kosmetiky a hřebínky co jste nám poslala odkazy. Je hodná,ale jak ji chytne rapl, tak lítá jak střela:-D. Nejvíc mě baví ty její spací polohy to se musím vždy smát.

 

     

 

Dobrý večer,

tak Yvetka se stihla zabydlet velice rychle :) Noel ji radostně uvítal a momentálně mu Amy (tak jsem jí přejmenovala), dává pěkně za uši, je to rošťanda.

                      


 

5.9.2015

Fenečka Růženka /Wild Rose/ odjela do nového domova. Během dlouhé cesty zmohla jejího nového páníčka únava a tak oba prcci svorně usnuli.  V novém domově se Růženka rychle zabydlela, je stále v pohybu a vyfotit ji je možné jen tehdy, když se po lítém boji s plyšákem unaví a usne.

                                                                                   


 

Další krásné fotky jsem dostala od paničky dvou lumpíků od nás - fenečky Angie a pejska Vilíka. Přes počáteční žárlivost si na sebe zvykli a báječně se doplňují v lumpárnách. Po celodenní práci na zahradě Vilík usnul starší sestřičce Angie v náručí.

                          

 

         I fenečka Vaneska má báječné páníčky, v novém domově je spokojená a tak bezstarostně usíná v jakékoliv poloze.

                               


 

14.8. jsme byli s našimi pejsky v rámci canisterapie navštívit děti na táboře v Ostružně. Akce se vydařila, pejskové i děti byli báječní.  Naše biewří holčička byla z velké skupiny hlučných a pohybově nadaných dětí trošku vedle, ale svoji canisterapeutickou premieru zvládla na výbornou.

               

                                                                             


 

10.8.2015 V těchto horkých dnech chodí naši pejsci ven jen ráno a večer, během dne jsou v nechladnější místnosti v domě a tráví čas vymýšlením lumpáren. Nejoblíbenější činností je momentálně likvidace kytek a šmírování, co se děje venku.

               

Dnes k nám do smečky přibyl další pejsek. Je hnědý, má velké oči a okamžitě se stal miláčkem všech. Nejvíce si ho oblíbil malý pejsek Uli, který se ho snažil přeprat :-)

                   


          

     Z nového společného  domova pejsků Quipa a Trise jsem dostala fotku a zprávu, jak si spolu oba kluci rozumí.

"Kluci jsou úplně úžasní, neudělají bez sebe ani krok, Tris chytá vše od Quipa, takže co udělá Quip, musí i Tris, no a my už bychom bez nich taky nebyli."

                                                                                                  

Majitelé pejska Pedra - Tedýska mi poslali hezké povídání o svém mazlíčkovi. Naši biewříci prostě umí rozdávat radost a to mě těší.

Dobrý den paní Zimová,
chci Vám napsat pár slov o Tedovi (Pedro).
Z malého chlupatého klubíčka, které jsme si od Vás přivezli, vyrostl krásný psí mladík. Tedy ovládá i povely "sedni", "lehni", "podej pac", "zůstaň", slalom mezi nohama a skok přes ruce. Samozřejmě hlavně když za to dostane odměnu. Plánujeme i další cviky, tak uvidím, jak budeme úspěšný.:-)
Strašně rád si hraje  s ostatními psy, u našich dovádí s kocourem, ale rád má i lidi především děti. Ostatně každý, kdo ho uvidí, neodolá a musí se s ním pomazlit. Paní v salonu je z něj unešená, jak krásně drží a jakou má nádhernou srst a jak je krásně vybarvený. Kartáčování vcelku zvládáme, fénování si Tedy vysloveně užívá. Samozřejmě že údržba je náročnější, když je venku rosa nebo mokro a Tedýsek se promění v "mokrou krysu", ale zatím to zvládáme. Srst má opravdu nádhernou, je to naše chlupatice.:-)

                                                 

                Z Francie poslala pozdrav maličká fenečka Rachel.

                                                                                                                        

 

Z nových domovů jsem dostala fotky brášků Quanta a Quipa. Oběma klukům se daří dobře, pěkně rostou a dělají majitelům jen samou radost.

                                               Pejsek Quanto         

                                                  

                                              Pejsek Quip

                                             

Fenka Mia, která žije na jihu Itálie, zahájila letošní výstavní sezonu tímto krásným pohárem.

                                           

Majitelé pejska Nelsona mi poslali fotky Nelsíka a hezký email o tom, jaký pejsek je.

Dobrý den paní Zimová,

chtěl jsem Vas informovat, ze pejskovi se daří skvěle :-) Má nádhernou srst, nakonec mu říkáme Plusch, protože je jako plyšové zvíře. 

Cestování autem mu vůbec nevadí, byl s námi i na horách a sníh se mu velice líbí. Rád se učí novým věcem, umí podávat packu, rozlišit mezi svými hračkami, dokonce ví, kterou ma donést na povel.

A co je nejlepší, je neuvěřitelně přátelský, rád běhá za lidma a vždycky je celé oblíže, holt hlídací pes z něj nebude :-)

                                 

 

9. května se ve Francii ve městě Arlanc konala výstava biewrů La Nationale d´Elevage 2015. Této výstavy se zúčastnilo několik pejsků z naší chovatelské stanice, pejsek Gucci, fenky Nikita, Queen Star a Kelly.

  

 

12.4. jsme se po delší době vypravili na výstavu biewrů. Do Mladé Boleslavi jsme dorazili včas i se vším vybavením, hlavně s pejsky. Kašmírek, Zorinka a Jasmína byli celý den v dobré náladě, pěkně se předvedli a odvezli si domů hezké posudky a poháry.

                           

                        

Výstava se nám moc líbila, celý den panovala přátelská atmosféra, paní rozhodčí se chovaly k pejskům velmi mile. Paní rozhodčí, která posuzovala Jasmínku, si ji při vyplňování posudku stihla i pomazlit.

                                                                                                                  

Kašmírek se v závěrečných kruzích umístil na pěkném 3. místě, ale fotit se s poháry a stužkou nechtěl. I když jsem mu za pozovaní nabídla  řízek, dělal že neslyší :-)

                          

             

1.3.2015 poslaly pozdrav dvě naše holčičky, fenky Molly a Megi, které spolu bydlí v Novém Městě. Panička mi napsala, že se tyto dvě uličnice  báječně doplňují v dovednostech, hlavně v lumpačinách.