Archiv 2016

 

 

Ráda bych poděkovala všem, kteří nám posílali přání k novému roku a přidali i povídání o našich odchováncích. Je velmi milé prohlížet si fotky a číst o tom, jak jsou štěňátka báječná. Děkuji !

 

Dobrý den paní Zimová,

přejeme hodně pohody a zdraví do nového roku 2017. Štěňátko Lucinka, které jsme si od vás odvezli 8.11., se má k světu. Je moc šikovná a dělá nám všem velkou radost. Je to náš mazlíček, posílám pár fotek. Ať se vám daří a máte pořád tak krásné a skvělé pejsky.

                                          

 

Paní Zimová, mám vám vyřídit od Vilíka a Angie krásné svátky, v  příloze je pár nejčerstvějších fotek....mezi nimi i "canisterapie" u mých rodičů:-), Angie pracující na počítači....oblíbená činnost:-), válení se v pelíšku u kamen:-)

                                                  

Krásné vánoce a pohodově šťastný Nový rok přeje Mia (Vaneska) s páničkama.

                                                 

                  Jménem Berýska a celé naší lidské i psí smečky přejeme krásný a úspěšný celý nový rok 2017.

                                                          

Hezký den paní Zimová,
zasílám info o naší fenečce. Floki je strašně šikovná k veterináři se vůbec nebojí a je neuvěřitelně zvídavá, nejraději by se jen celý den seznamovala se všemi, koho na procházce potkáme :) Umí být pěkný raubíř - nejraději teď tahá za spodní větve stromečku anebo si nosí do pelíšku ponožky či papuče :) Jinak je to ale naše zlatíčko - s přehledem zvládá sedni, lehni, přines a dokonce i válet sudy.

Přejeme všechno nejlepší v novém roce.

                                         

 

Zdravíme Vás s Luckym z Jablonce :) Pejsek se u nás, myslím, už skvěle zabydlel. Chodíme s ním po chvilkách ven, zatím jen po zahradě, teď nám napadlo spousty sněhu, tak je to složitější. I s naším kocourem se už docela kamarádí, rád by si s ním hrál, ale kocour pro to moc nemá pochopení:-).Luckynek nekňučí, v noci krásně spinká v pelíšku od Vás. Nosí si do něj hračky, ponožky:-). Posílám pár fotek. Máme z  pejska velikou radost, bude to, myslím, pohodář:-).

                               

 

Dobrý večer,v přílohách Vám zasílám pár fotek a videí Lukáška. Je super veselý klučina a hlavně moc hodný a mazlivý.

                                                  

Ze Semil poslala fotku a pozdrav fenka Maia.


 

Naši pejskové jsou velmi kontaktní a přátelští, mají rádi návštěvy, protože se při nich dostane s pohlazením a drbáním na každého. Milují děti a nechají si od nich všechno líbit, i když to pro ně nemusí být vždy jen příjemné.

                                 

 


 

Předvánoční i vánoční čas jsme prožili v poklidu a v pohodě, s našimi pejsky a také s rodinou. Letos jsme je pojali jako období klidu, bez stresů, uklízení a nakupování. Musím přiznat, že to byly krásné chvíle a v této tradici budeme pokračovat i v dalších letech.

 

                       


29.11

Naše fenečky na pravidelné návštěvě u babiček a dědečků v Domově v Chlumci. Na dnešní návštěvě jsme se  seznámili  se dvěma novými klienty, oběma je přes 90 let. Klobouk dolů před jejich bystrou myslí, bohužel tělo už jim tolik neslouží. Hezky jsme si při hlazení pejsků popovídali a Gabča se Zorinkou si zase užily dopolední povalování v teplých postelích.

                    

 


24.11.

Již podruhé jsem se s fenkami Zorinkou a Gábinkou vydala do Nového Bydžova, navštívit Speciální třídu v Základní škole. Děti byly moc fajn, vodily Gabču na vodítku, česaly ji, a dávaly jí pamlsky, což se jí líbilo asi nejvíc. Zorinka byla z hlučnějších dětí trošku vedle a tak strávila většinu času na klíně u klidnějších dětí.

 

       


7.11.

Sešlo se mi hodně milých a hezkých emailů nových majitelů štěňátek, všem moc děkuji . Fotky mých štěňátek mě vždy potěší, a někdy se nestačím divit, jak rychle se štěňátka mění, mám pocit, že čas utíká poněkud rychle :-)

 

Dobrý den, v příloze vám posílám pár fotek Dášenky, která je opravdu moc milá, ale také velice sebevědomá malá psí holčička. Myslím, že si u mne docela zvykla, pořád doráží na kočku Tessu, která to trpělivě snáší a občas ji srovná packou. Je to moc hezká psí holčička, kterou všichni obdivují a dělá mi opravdu radost.

    


Dobrý den,paní Zimová. Tak už jsem se svými páníčky,od 4.října,celý rok.A nejsem jen tak někdo, jsem tady za celebritu číslo jedna, až mě to někdy štve.Ale určitě si není na co stěžovat vždyť si můžu zalézt do jednoho ze tří luxusních pelíšků nebo do čtvrtého,nahoře u babičky.Taky pořád dostávám dárky, těch nejrůznějších hraček mám více jak dvacet a pořád mi nosí další.Umím za to podat obě packy nebo pozdravit.Taky chodím každý den na procházky,po Hradci a páníček mě učí chodit bez vodítka,to mám nejradši. Taky gáblíček dostávám jako vládní návštěva,vybrané granulky,nejkvalitnější masíčko a taky dobré ovoce,to já moc rád.Prostě se mám fajn,jdu z ruky,do ruky,ale nerad se česám,no řekněte sama,copak jsem nějaká hérečka?
zdraví  Vás Váš Montík

    


Dobrý den paní Zimová,

Chelsinka je stále úžasnější a krásnější, začinají se jí pomalu měnit zoubky a dokáže být za andílka i pěknou ďáblici :) Inspirovala pár mých přátel, včetně mého otce, aby si pořídil malého jorkšírka a  Chelsinka ho pěkně prohnala :))

Každý den děkuji vesmíru, že nechal stvořit tak úžasnou dušičku, a že ji mohu mít ve svém životě :)

                                           


Dobrý den,

posílám první fotky Indiho z výcviku:-) Zatím jenom pojď sem, sedni a lehni na pamlsky, ale celkem mu to se synem jde a oba je to baví. 

Už si byli u začuchat na stopě  (čtverečku), když jsem byla stopovat s Rynnem. Pamlsky hledal o sto šest.

Zvykl si bez problémů, na vlčáka Rynna už si v klidu i zavrčí a s pulim Fostrem si hraje a rajtuje mu po hřbetě, když leží.

Na obranách Rynna vrčí a štěká na figuranta, tak jsme ho zkusili na postroj a dát mu jenom kousek kůže pro štěňátka a tahal se jak o život. Máme z toho úžasné video.

Je bezva, vůbec se nebojí, na děti i psi si zvykl neuvěřitelně rychle a je strašně živý a učenlivý.

Po zahradě tím pádem lítají 3 neřízené štěkající střely a za nimi obvykle v patách 3 děti.


                                                        


Dobrý den,

Jonáškovi se u babičky a dědy moc líbí. Poprosili mě, abych Vám poslala nějaké fotky, abyste viděla, jak se zabydlel.

                                                      


Dobrý den,
po roce od okamžiku kdy jsme si u vás vyzvedli malého rabiáta si dovolujeme Vám poslat fotografie, aby jste věděla jak se mu daří.
Má 3 kila, pokouší se lovit daňky a protože se mu nedaří, loví alespoň doma nás a kočku. Byl s námi poprvé na středověké bitvě a nebál se ničeho. Je to srdcař.
Děkujeme Vám za něj a pokud budete mít cestu okolo Veltrus, rádi Vás uvítáme.

                                                                      

 


9.října

se v Nepolisech konaly závody Agility. I když bylo zima a poprchávalo, vydala jsem se s Gábinkou podívat a podpořit naší kamarádku, která závodila. Soutěž byla moc hezká, hodně startujích, stále bylo na co se dívat a komu fandit. Někteří pejsci byli opravdu jako šipky, parkurem jen prosvištěli..Už dlouho o něčem podobném uvažuju, tak možná s Gábinkou začneme trénovat..

                                                                                            

                                                              


29.8.

              Zorinka v Domově soc.služeb v Chlumci nad Cidlinou. Tentokrát s flatí slečnou Iwy .

                                          


27.8. jsme se Zorinkou vyrazili do Hořic, kde spolek Animaltherapy pořádal Canisterapeutické zkoušky. Zorinka byla moc šikovná a i když pro ni byly některé situace nové, tak zkoušky úspěšně složila a bude další posilou našeho týmu.

                   


27.června jsme se znovu vypravili do Domova důchodců v Chlumci. Fenečky Gábina a Zuzka už se nemohly dočkat, vždy jsou velmi šťastné, když vidí, že chystám tašku, se kterou jezdíme právě sem. Obě holky se vykoupaly a mohly jsme vyrazit.

V Domově jsme vždy vítané a i na někdy smutných tvářích se vždycky objeví úsměv.

                                                                


                               


 

Pejsek Yoshi se ve věku 10 měsíců rozhodl zkusit štěstí ve výstavních kruzích. Se svou paničkou se vydali na výstavu Original biewer clubu a dostali pohár a hezký posudekPanička mi napsala:

Yosik je ale opravdu velice temperamentní, jediného psa nenechal na pokoji, takže to bylo docela náročné.
Ještě to ale asi zkusíme...je to fesak

                                                                                                 


 

Opět se mi sešlo několik hezkých emailů a fotek od nových majitelů štěňátek. Všem moc děkuji.

 

Pejsek Dany v novém domově je milovaný a opečovávaný velkými i malými dvojnožci

                                                

Fenečka Cathy, přejmenovaná na Charlie se má také báječně, se svojí paničkou vstávají už v půl šesté na první venčení :-)

                                                                                                           


                                    


V sobotu 23. dubna jsme měli návštěvní den. Přijela se na nás podívat  jedenáctiměsíční fenečka Enie / Xenia/ se svojí novou paničkou. Kromě toho, že z ní vyrostla opravdu nádherná fenečka,

je i dost akční, neustále naše pejsky proháněla a vybízela ke hře. Panička mi vyprávěla, že když se Enie něco nelíbí, dokáže  pěkně dupat zadní nožkou:-)

                                                                                           

Ve stejný den odjížděli do nových domovů kluci Falco, Fabien a Dick, přejmenovaný na Chico. Přejeme jim i jejich páníčkům hodně  radosti a vzájemné lásky.

                     


 

30.března byly dvě naše fenečky..Gábina a Zorinka potěšit starší lidi v Domově důchodců v Chlumci nad Cidlinou. Společně s fenečkou labradora Abby obchodily hodně pokojů a rozdaly spoustu radosti. Naše holky se s oblibou přitulí ke komukoli.

                                                  


   

Z nových domovů našich štěnátek jsem dostala fotku pejska Zorra a fenečky Connie. Oba se mají báječně.    

                                              

 


 

První březnový týden u nás proběhl ve znamení návštěv nových páníčků, kdy byla štěňátka stále chována a mazlena dospělými i dětmi.

                                                                                                                             

                  A takto u nás probíhá individuální socializace štěnátek za pomoci kocoura Garfielda.

                                                                                                                 


 

V lednu se na nás přijely se svými páníčky podívat fenky Megie a Molly. Z obou našich feneček vyrostly krásné slečny.

                                                               


 

Od páníčků pejska Montyho jsem dostala hezký a veselý email :-)

"Dobrý den.Tak už mi bylo půl roku. Trochu jsme to tady oslavili, páníčci dobrým červeným, no a já se s gustem zakousl do jablíčka. Už umím spoustu dalších věcí. Krásně jsem se naučil chodit na vodítku, šunka,jako pomůcka fungovala přímo kouzelně, jen ji teď marně hledám znovu. Taky umím, zejména paničku, vystrnadit z jejího polštáře, protože je přece můj..No a protože se jmenuju Monty, jsem nejmenším fanouškem hradeckého hokejového Mountfieldu a za výhru vždycky páníček něco přinese,takže kluci do toho...
a Vás zdraví Váš Montík:-)"

                                                                                                             


 

20.1.2016

Dva pejsci od nás..pejsek Andy /Xandy/ a Arny spolu žijí v Brně a jsou nerozluční kamarádi.

   V emailu mi jejich páníčci napsali :

V příloze Vám zasíláme naše kluky, oba jsou to naši miláčci, dělají nám jen a jen radost a děkujeme za ně:-) Už se nám mezi nimi vykreslily více jejich povahy a už teď víme, že Arníček bude ten velitel a Andynek ten rozumnej. Arniček je zatím malinkej, ale nebojí se vůbec ničeho a nic si nenechá líbit, je to takovej malej ďáblík a když jsou oba spolu, tak jsou jak neřízené střely.