Archiv 2020

Dostala jsem od vás spoustu emailů a zpráviček o tom, jak se mají štěňátka v nových domovech.  Všem moc děkuji !

 

Dobrý den, paní Zimová, podávám hlášení. Bertík je po očkování, daří se mu dobře. Snažím se co to jde , aby byl venku. Někdy se potřeba podaří, někdy si to nechá do tepla na doma. Ale lepší se to, tak vytrvat. Pochopitelně kouše vše, co lze, ale to k tomu patří. Jinak je moc milý a mazlivý, sousedům se moc líbí.

Zdraví Jana.

    

 

Dobrý večer, paní Zimová,

máme doma dva úžasné pejsky:-). Quensinka je na Benjiho moc hodná. Nechá si od něho všechno líbit a ožene se, když už nemůže vydržet kousání do ocásku. Chová se spíše jako jeho maminka. Když už toho má dost , tak ji manžel před Benjikem zachraňuje. V noci spí každý ve svém pelíšku a je to s nimi pohoda.

Dnes jsme byli s malým na očkování. Trochu zakníkl, ale jinak dobrý. Byl prohlédnut a zvážen - má 1 kg. Tak mám radost, že je v pořádku. Stále je vzorný v čůrání a kakání na plenu. Baští dobře a občas i odpočívá. Zkrátka je to ukázkové štěndo. Dokonce, když jsem porovnávala foto Mikiho a jeho, tak jsou si hodně podobní v "obličeji".

Jsme moc rádi, že je máme a hezky si je rozmazlujeme:-).

 

Dobrý den paní Zimová,
 Andýsek před 14 dny oslavil již své půlroční narozeniny, váží 2 kg, je to krásný, veselý, zdravý a přátelský pejsek, který nám dělá každým dnem radost. Je to skvělý parťák. V létě s námi nadšeně putoval po Šumavě. Všechny túry chodil (spíš běhal) sám a vůbec nechtěl, abychom mu pomáhali a nosili ho. V srpnu jsme s ním byli na týdenním psím táboře, kde se naučil spoustu nových věcí a od psích kamarádů toho mnoho okoukal. Krásně umí na povel sednout, lehnout, dát pacičku i pusu. S dcerou se učí prvky dogdancingu - už zvládají otočky na obě strany a slalom mezi nohama i rukama.
K velké radosti jeho i naší se už naučil vyskočit na sedačku i na postel, takže když se chce pomazlit či přitulit, hop a je u nás. Skvěle zvládá sám doma i dobu, když jsme v práci a dcera ve škole. Nevyje, neštěká, klidně spinká a čeká, až přijdeme a on nás bude moci radostně přivítat ve dveřích. Postupně se mu vyměňují zuby. Až na 2 přední špičáky, které má zatím zdvojeny, mu zoubky pěkně vypadávají a nové hezky rostou. Doufám, že se mu podaří i ty špičáky vyviklat a nebude muset na trhání. 
 Mějte se moc krásně, Andík Vám, jeho mamce a taťkovi posílá pac, pusu a pár fotek
 Hanka, Tomáš a Evička

   


21.7.

.jsme s našimi pejsky navštívili příměstský tábor dětí v Chlumci nad Cidlinou. Dopoledne plné her, vodění pejsků, mazlení, chování pejsků a polohování si užili děti i všechny naše psí holky.

 

   

      


20.6.2020

jsme se sešli na 3.srazu našich štěňátek. Přijelo hodně lidiček ze všech koutů České republiky. Počasí bylo již tradičně  studené a celý den pršelo. To ale nic neubralo na tom, že to bylo velmi hezké setkání, užili jsme si krásné odpoledne v klubovně, pejskové si vytvořili  hrací skupinky, vyběhali se, pohráli si a domů odjížděli spokojení a společensky unavení :-)   

Všem, kteří na sraz dorazili, srdečně děkuji. Bylo mi s vámi moc fajn.

     

       


14.2.

jsme byli na poslední návštěvě u našich seniorů, tentokrát v Domově Pohoda v Humburkách. Všem se chování a hlazení pejsků moc líbilo, užili jsme si krásné chvíle. Fenečky byly v postelích klientů šťastné..

Bohužel od této doby jsou návštevy zakázané...těšíme se na to, až zase budeme moci naše lidičky navštívit.

           


11.2.2020

Ráda bych vám představila pejska Jamieho a jeho šikovné páníčky, kteří vás možná můžou inspirovat, co všechno lze s biewříkem provozovat. Jamie totiž běhá agility, je z této sportovní činnosti nadšený stejně jako jeho páníčci. Panička mi poslala i video, tak se můžete kouknout, jak to Jamiemu běhá...Protože sama s pejsky cvičím, umím si představit, kolik je za tím práce a jakou radost musí člověk mít, když pejsek tohle všechno umí....

 

Přeji dobrý den paní Zimová.

Před dvěma lety jsme si od vás přivezli domů našeho Jamieho. Mohu napsat, že je to úžasný pejsek, hodný, hravý a moc učenlivý. Všechny základní poslušnosti se naučil velmi brzy, a  i když je někdy trošičku tvrdohlavý, poslouchá téměř na 100%. Je to prostě naše sluníčko. Začátkem loňského roku jsem od manžela dostala dárkem kurz agility, protože jak říká, i pejsek se musí neustále něčemu učit. Kouzlu agility propadl nejen Jamie, já, ale i manžel, který  s ním koncem roku začal jezdit po závodech, kde zároveň  složil už i zkoušky.   A došlo i na medaile (viz foto a video). Jsou to moji kluci šikovní.

                         S pozdravem Jana K. - Ostrava

   

 


 

31.ledna

jsem se s našima holkama vypravila na canisterapii do Domova v podzámčí. Na obloze se to ráno ukázalo sluníčko, tak si Gábina oblékla šatičky, aby jí to slušelo. Spolu s Glorií radostně běhaly po pokojích klientů a každého rozesmály svou bezprostředností a veselostí.  Glorie se ráda přitulí ke klientům v posteli, Gábina zase každého pobaví svými tanečky a úsměvem ...

Jako vždy po této návštěvě jsme odcházely domů s velmi hezkým pocitem.

         

 


28.1.2020

Milí přátelé, dostala jsem od vás spoustu krásných přání, emailů a fotek. Udělali jste mi velkou radost, děkuji vám !

Přeji vám, ať s vašimi - našimi pejsky i nadále zažíváte i nadále spoustu radostí, her a hezkých chvil.

 

Milá paní Zimová,

srdečně Vás i všechny Vaše pejsky zdravíme ze Dvora Králové

Ač je to neuvěřitelné, už to bude půl roku, co jsme si od Vás přivezli to naše chlupaté štěstí - Princeznu Betynku. Po celou dobu jsme z ní absolutně nadšení a ani nevím, jak začít a jak všechno to nadšení vypsat. Betynka je prostě zázrak, který jste do naší rodiny vložila VY. Všichni ji milujeme a zahrnujeme ji láskou a péčí a ona nám to vrací ve všech svých lumpárnách, rošťačení a dovádění. Je nadšená a veselá každé ráno, už když jen otevřeme oči. Samozřejmě spí s paničkou v posteli a bylo to tak od začátku, aby se jí nestýskalo. Betynka má svoje místečko nad manželskými polštáři a jít si lehnout bez ní, to prostě nejde... Každý den nás odpoledne po škole a práci vítá s takovou radostí, že už si ani nedovedeme představit, že by tam nebyla. Všechny nás má pěkně spočítané a jakmile doma někdo chybí, neustále kontroluje v chodbě dveře a vyčkává, dokud s ní nejsme všichni. 

V létě a na podzim si užila i výlety v košíku na kole, to se jí moc líbilo, ale nejvíc se vydovádí na zahradě. Mokrá hlína a rytí pod kytky, schovávačky mezi okurkami a rajčaty, pozorovací místečka u plotu mezi levandulemi, to vše ji moc baví. Jen teda to rytí do mokrých záhonů nebaví moc mne, protože pak jde Betynka vždy rovnou do vany. Ale to vše taky zvládáme. Vykoupeme, rozčešeme, vyfénujeme a je z blátivého norníka zase ta krásná princezna

Očkování jsme v pohodě zvládali, zoubky se postupně měnily, ale zatím ne všechny. Na devátý měsíc jsme se domluvily s paní doktorkou, že by jí ty zbývající zoubky vyndala v narkóze. Zatím tedy dáváme všechny možný kousátka a hračky a už se nám to bude blížit. Teď to bude 14 dní, co Betynka začala hárat. Je až neuvěřitelně čistotná, takže jsem si opravdu všimla jen pár kapiček na dečce přes noc. Jinak je naučená na plínku, kterou zvládne v pohodě a to i když je sama doma.

Betynka váží maličko přes dvě kila, je to takový mlsounek. Všechno co vidí by chtěla, ale nemůže. Granulky, masíčka i vařené jídlo střídáme, protože jí chutná každou chvilku něco jiného. Je to vybíravka :-)

Máme tak doma úžasnou holčičku, která nám přináší samou radost!!! 

Vlaďka, Betynka a kluci

 

 

Dobrý den paní Zimová. Posíláme pár foteček Rose Ebi. Ebi nám dělá jenom radost. Je to mazlíček celé rodiny. Ráda chodí na procházky a učí se nové věci. Přestože je trochu tvrdohlavá a nerada se češe, je to náš miláček. Přeji pěkný den. Š.

   

 

Dobrý den, paní Zimová,

zasílím foto naší Quensi. Už je u nás půl roku. Chvilku ji to trvalo než si zvykla - byla bojácná, ale už je to naše. Všichni ji máme moc rádi. Je to miláček celé rodiny. Brzy bude slavit třetí narozeniny:-). H.V.

   

Ahoj teto Zimová, 

zdraví Jůlinka a Sára. V pátek jsme byly na druhém očkování a taky nás zvážili - obě vážíme 1,30 kg. Všechno proběhlo v pořádku. Dneska  nás paničky konečně vzaly na procházku. To bylo pachů, kočárků, aut a taky na nás  štěkal jeden pes za plotem (trošku jsme se  bály. Doma jsme pak musely hodinu odpočívat (panička říkala, že jsem spala jako dudek). Každý den si spolu odpoledne hrajeme = lítáme, koušeme se, přetahujeme o hračky... prostě řádíme. Sára v noci spinká spolu s tetou jezevčicí Sindou, já v pelíšku u postele paničky. Úplně nejlepší je, když  si mě ráno vezme panička na chvilku do postele a můžeme se spolu mazlit .

Přejeme hezký večer a zdravíme všechny psí kamarády u Vás doma. Jůlinka Š.

 

Dobrý den paní Zímová , moc Vás zdravím a pozdravuji od Noemi .

Vyrostla z ní krásná slečna, která když nechce, abych ji pletla kabátek na mne štěká a potom mi skočí do náruče, tak se potom dlouho mazlinkáme. V září už hárala a kluci na ní stáli frontu. Moc zdravím Monika.

   

 

Dobrý den paní Zimova, 

prejeme Vám celá rodina i s našim Philouskem krasne Vánoce a šťastný Nový rok!  Ani nedokážeme vyjádřit, jak moc jsme šťastní, ze ho máme :-) Připojila jsem par fotek. S pozdravem Helena.

   

 

Dobrý den, manželka mi říkala, že s Vámi mluvila ohledně naší Chainie, posílám v příloze fotky, kdybyste chtěla nějakou přidat na web nebo se jen podívat. Chainie moc hodná a šikovná a jsme moc rádi, že je s námi. Mějte se hezky.

   

 

Dobrý den paní Zimová, zdravíme vás a posíláme pár momentek, které nás přesně vystihují. Chodíme skoro každý den do lesa pod Ještěd a hravě zvládáme náročný terén. Letos byla obrovská úroda lesních plodin,borůvky, maliny a hlavně houby. Pravda je, že pak rády vlezeme dochlupatého pelíšku a odpočíváme.
Přejeme vám krásné a pohodové svátky a všem pejskům přejeme skvělé, hodné a milé páníčky. Angie,Vilík a Martina, Liberec.

   

 

Ahojkyyy!

Už jsem tu zas! Ale už jsem velká holka! No nějak na konci prosince mi bude 5!!…teda 5 měsíců, zas TAK stará nejsem...Jsem už ostříhaná a dokonce chodím i bez vodítka. Umím sednout, panáčkovat,p řijít k noze a  chodit u nohy! No nejsem šikovná ? Neříkejte,že ne... Teď vám něco řeknu. Panička nám domů přivezla  nějaký  stromeček.Už pod ním dokonce leží věci,zabalené ve vánočním papíru.A nebudu lhát, jeden voní po salámku. A co vy? Mamčo, brácho, ségry, tety, strejdové, sestřenky a bratránci..jakpak se vy máte?
Posílám posílám pusinku a přeju Veselé Vánoce! a packu na to! Sunny alias Nani...(tak mi doma říkají)

 

Dobry vecer paní Zimová,

posílám pozdrav z Mělníka, Puppymu se daří velmi dobre, je to chytrý pejsek s úžasnou povahou! Jen veterinář nás nepotešil, nemá stále kuličky a pokud nebudou do jednoho roku, musí na operaci. Krásné Vánoce a Štastny Nový rok přeje Jolana V.

 

Přejeme krásné vánoce a šťastný nový rok a posíláme zase pár fotek ať vidíte jak úžasné zlatíčko díky vám máme..

   

Dobrý den paní Zimová,

moc moc Vám děkujeme za Valkyho. Od okamžiku, co k nám domů přišel, nemůžeme z něj odtrhnout oči. Je prostě úžasný, krásný, šikovný a velmi přátelský.

Cestu domů zvládl úplně bez problémů. Chvilkama i pospával a celou dobu strávil klidně u Evičky na klíně. Při vstupu k nám, si vše pořádně očichal, nebojácně prozkoumal celý byt, napil se vody a pak unaveně ulehl do pelíšku od vás a usnul. K večeru už si s námi krásně hrál a dováděl, chvilku dokonce s dcerou koukal na pohádku. V půl 11 večer jsme ho položili do pelíšku a čekali, zda budu naříkat, v noci smutnit a nic. Ač jsem ho každou hodinu chodila kontrolovat, spal (buď v pelíšku nebo vedle na dece) a vzbudil mě až ráno v 7:15. Nikdo nám nevěří, že je to možné. A takto pěkně spí všechny noci. Jen vedle je na koberci vždy 1 loužička. Až bude po očkování moct ven, tak ho asi vždy jednou v noci vzbudím a vynesu ven.

Včera u nás byli i mí rodiče a vesele si s nimi hrál a vůbec se jich nebál. Je opravdu moc šikovný. Papá mleté masíčko s namočenými granulemi. První den vyjedl jen maso, a všechny náznaky granulí vybral. Teď už sní vše. Suché granule zatím zcela odmítá. 

Přejeme Vám krásný silvestrovský den a hodně zdraví, štěstí a psí lásky v roce 2020. Hana.

   

Dobrý večer!
Zdravíme z Přestavlk a přejeme vám všem  i všem čtyřnohým kamarádům  krásné svátky a do nového roku především hodně zdraví, štěstí, lásku a životní pohodu.
Kubíček připojuje velikou psí pusu a pozdrav mamince. Měl, chudinka, teď hodně náročné poslední dva měsíce. Přesně na své půlroční narozeniny, když jako vždy lítal po dvoře a po zahrádce zakopnul a úplně si rozbil kloub v lokti v levé přední pacince. Pan doktor Ekr v Hradci na klinice ho musel operovat, byla to hodně náročná a raritní operace, doslova mikrochirurgie při jeho velikosti a věku a hlavně ten kloub byl složitě rozlomený . Ale klobouk před ním dolů, je to fakt machr, konzultoval i s lidským chirurgem rentgeny a při asi dvouhodinové operaci mu tam dal dva dráty a ještě jeden jistící, která mu koukal z nožičky ven. Co 14 dnů jsme jezdili na kontrolní rentgeny a teď před vánoci mu železo vyndali a v pátek se zbavil posledních dvou stehů. Snášel to ale, miláček velmi statečně, celá veterina si ho zamilovala, to manžel, který s ním většinu návštěv musel absolvovat sám, to nesl hodně těžce, pokaždé to oplakal a trpěl za něj. Malej se ale vždycky rychle oklepal, a udržet naše hyperaktivní štěňátko v klidu, jak pan doktor nařídil, byl nesplnitelný úkol. No ale máme to vše šťastně za sebou a doufáme, že si Kubíček vybral smůlu už na celý život. je to malá neřízená střela a my trneme při každém jeho rychlejším pohybu a že jich je! Ani o děti jsme se tak nebáli! Ale hlavně že už je zas ve formě, řádí, lítá, je to šťastné a veselé štěňátko.
 Mějte se všichni moc hezky a ať jste hlavně všichni zdraví!!!
 Kubíček a jeho dvounožci Marcela a Libor.

Zdravím Vás, paní Zímová, 

posílám fotky z Vánoc a Nelčiných narozenin. Je jak roj včel, tak zachytit ji na fotce je někdy nemožné....Dostala mikinku a sobíka. Ale nejkrásnější dáreček je ona, tak jsme rádi, že ji máme. Tak přejeme, ať se daří v novém roce. M.

   

Krásný a pohodový rok 2020 přejí Rony, Zdena a Pavel.